CODE SCIENTIFIC - PROJE ORTAKLIĞI

Birlikte daha güçlüyüz!

PROJE ORTAKLIĞI

Kurum olarak hiçbir fikri küçümsemiyor ve büyük önem veriyoruz. Bu konuda mantalitemiz ise “En kötü fikir, hayata geçmemiş olandır!” şeklindedir. Bu nedenle bize gelen tüm fikirleri, kendi ürettiğimiz fikirler gibi detaylı bir şekilde ele alıyor, düşünüyor, tecrübelerimizle harmanlıyor ve bir gelecek resmi çizmeye çalışıyoruz. Katılım sağlayabileceğimiz ve siz proje sahibi tarafındaki beklentilerimizle ilgili bir güven aldığımızda, projenin hayata geçmesi için yanınızda en uygun şekilde yürümek istiyoruz.

Günümüzde bilindiği gibi teknoloji daha büyük bir oranla gelişimini katlıyor ve çok hızlı ilerliyor. Aynı şekilde insanlarda bilinçleniyor ve farkındalıkları artıyor. Gerek bir şahsın düşünceleriyle gerekse de bir kurumun ihtiyaç ve ticari hamleleriyle yeni fikirler meydana geliyor. Bu fikirler bazen tecrübe yetersizliğinden ya da yeterli know-how olmadığından, tam olarak şekillenemiyor. Danışmanlık hizmeti kapsamında, bu eksikler yüzünden parlak ama hayata geçememe riski olan fikirleri, eksikleri tamamlayarak hayata geçme olasılığını arttırmayı amaçlıyoruz.

Geçmiş zamanda ve her geçen gün onlarca buluşun yapıldığı günlerde, bilinen bir gerçek şudur ki; insanlar “daha keşfedilecek ne kaldı ki?” gibi bir kaygı içerisindeydiler. Fakat belli nedenlerle gerçeği göremiyor, gereken istek, AR-GE ve eforu sarf ettiği taktirde, işe yarar, gelir getirebilir veya daha büyük bir fikrin kapısını aralayabilir fikirleri üretmekten uzak kalıyorlardı. İyi incelendiğinde, günümüzde de bu halen geçerli. Bugün büyük yatırımlar almış ve çoğu insanın kullandığı sosyal platform, arama motoru ve paylaşım projeleri varken, bu ve benzeri başka fikirlerin asla gelemeyeceğini düşünen insanlar halen hatırı sayılır sayıdadır. Fakat bu aslında çok yanlış bir fikirdir ve gün geçtikçe gelen yeni başarılı projeler, bu savın doğruluğunu kanıtlamaktadır.

Bu nedenlerle bugün üretilen her fikir, önemsenmesi gereken bir fikirdir. Sadece dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi fikri sahiplenmek ve amaca inanmaktır. Bu uğurda ter dökmek ve tüm zahmete katlanmaktır. Görülmüştür ki en işe yaramaz gibi görünen bir fikir bile, arkasında durulduğunda iyi ya da kötü bir kazanım elde ettirmektedir.

Firmamız, bu bakış açısıyla birlikte tüm fikirlerinizle ilgilenmektedir. Sahip olduğu kaynakları ile olabildiğince çok sayıda gelecek vaat eden projeye iştirak etmek istemektedir. Fakat bu kaynaklar içerisinde finansal yatırım ya da reklam desteği gibi kalemler, bugün için bulunmamaktadır. Ancak sahip olduğu irili ufaklı yatırım gücü olan kişi ve kurumlarla, gerekli gördüğü fikirler için görüşmekte ve finans desteği almaya çalışmaktadır. Buna rağmen firmamız proje ortaklıklarını sadece kendi sahip olduğu kaynaklarla gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Firmamızın projelerinize ortak olabilmesi için kullanacağı kaynaklar yazılım, tasarım, barındırma, planlama, yönetim, know-how ve AR-GE kalemleridir. Bu konularda, mevcut mali yatırımları eşliğinde kaynak ayırmakta ve taşın altına elini sokmaktadır.

Dikkate alacağımız fikirler için öncelikle dikkat ettiğimiz şeylerden bir diğeri de fikir sahibi kişi ya da kurumun sağladığı katılımdır. Sadece fikir sahibi olmasıyla bizden bir katılım bekleyen kişi ya da kurumlarla iştirak imkânımız çok zayıftır. Çünkü hemen her proje için bizim sağladığımız kaynaklar dışında da kaynaklara ihtiyacı vardır. Fakat, bizim kaynaklarımız dışında kalan ve ihtiyaç olduğu kesin olan diğer kaynaklarla ilgili çözüm üretmiş kişi ya da kurumların bize iletmiş olduğu fikirler, muhakkak suretle incelenmekte ve olumlu sonuçlanması için her türlü gayret gösterilmektedir.